screen z wykładu

Rozpoczęcie 19. Seminarium Jidysz

Właśnie rozpoczęło się 19. Międzynarodowe Seminarium Języka i Kultury Jidysz. To drugi kurs prowadzony przez Fundację Shalom i nasze Centrum w formule online. Bierze w nim udział 65 osób z kilkunastu krajów!

– Cieszymy się, że do nas dołączyliście. Mamy nadzieję, że przez najbliższe trzy tygodnie będziemy się uczyć jidysz, ale też miło spędzać czas – powitała uczestników Michalina Jadczak, koordynatorka Seminarium.

– Dziś poznajecie swoich nauczycieli jidysz. Dziękujemy studentom oraz nauczycielom, prowadzącym warsztaty, konwersacje, tutoriale – dodała Natalia Chmielarz, koordynatorka Seminarium.

Życzenia od Gołdy Tencer – pomysłodawczyni Seminarium – przekazała Hanna Pałuba z Fundacji Shalom. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że bierzecie udział w naszym projekcie. Wiem, że wszyscy chcieliby się spotkać osobiście, a nie przez ZOOM, ale jednocześnie jest to szansa dla tych, którzy nie mogliby przyjechać do Polski. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w Warszawie – zapewniła Hanna Pałuba.

Ci, którzy na Andersa 15 mają blisko, mogą śledzić ofertę CKJ, bo już wkrótce będzie szansa wzięcia udziału w wydarzeniach stacjonarnych.

Wykład inauguracyjny tegorocznego Seminarium – w jidysz – wygłosił Samuel Kassow. Dotyczył on jidyszowego ruchu krajoznawczego w Polsce w okresie międzywojennym. Dowiedzieliśmy się wiele o górskich wędrówkach, spływach kajakowych oraz przekazywaniu regionalnych historii.

Więcej o Seminarium na stronie: http://jidyszland.pl/pl/seminarium-jidysz/

 

Patronat nad projektem: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Żydowski Instytut Historyczny

 

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny

Comments are closed.