Spotkanie wokół książki “Singerowie: Kolejne wygnanie”

27.10.2021 18:00

Wydawnictwo Fame Art Books & Music i Centrum Kultury Jidysz mają zaszczyt zaprosić 27 października o godz. 18 na spotkanie wokół książki “Singerowie: kolejne wygnanie” autorstwa Maurice’a Carra.

grafika z zaproszeniem na spotkanie literackie

? “Kolejne wygnanie” to intymny portret Ester Singer Kreitman malowany słowami jej syna – obraz pisarki, kobiety i matki widziany oczami dziecka, a potem młodzieńca. Oprócz rodzinnej i pisarskiej biografii Kreitman – nieudanego małżeństwa, kolejnych prób zbliżenia się do Singerów i kolejnych „wygnań” – autor prezentuje również migawki z życia londyńskich Żydów, paryskiej bohemy, a przede wszystkim środowiska międzywojennych żydowskich literatów na letnisku w Świdrze.

? Szczególnie smakowite fragmenty serwuje właśnie w opisie podwarszawskiej wilegiatury, kiedy to miał okazję bliżej poznać swoich słynnych wujów, Izaaka Baszewisa i Joszuę Singerów.

Wspomnienia Maurice’a Carra zachwycają stylem, który znakomicie imitując język i sposób myślenia dziecka, w wielu miejscach wpisuje się w najlepsze tradycje żydowskiej prozy pierwszej połowy dwudziestego wieku.

Spotkanie z udziałem gościń: Hazel Karr i Meirav Hen

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

Tłumaczenie z języka angielskiego: Natalia Moskal

Kiedy i gdzie?

? 27 PAŹDZIERNIKA, godzina 18:00 w Centrum Kultury Jidysz i online na Facebooku CKJ i Wydawnictwa.

Uwaga! Na miejscu będzie można zakupić egzemplarze książek.

 

Program współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach “Programu edukacyjno-kulturalnego Centrum Kultury Jidysz”.