“Nalewki” – warsztaty dla dzieci

15.04.2012 11:00

Uwaga: w najbliższą niedzielę zamiast zapowiadanych wcześniej warsztatów “Ślady” odbędą się warsztaty “Nalewki”, na które równie serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci. Warsztaty “Ślady” odbędą się w maju.

Przed wojną na ulicy Nalewki znajdowało się aż 700 różnych zakładów usługowych i przedsiębiorstw. Czy możemy sobie wyobrazić jak wyglądała wtedy ta ulica? Czy było tam głośno, wesoło? Czy ludzie spieszyli się, a może spacerowali? Bawili się? Pracowali? Nic prostszego niż sięgnąć po literaturę. A może pobawimy się w odbudowanie ul. Nalewki?

Punktem wyjścia będą “Opowiadania dla dzieci” Isaaca Bashevisa Singera albo inna książka. Odszukamy razem z dziećmi książkę spośród wielu i poczytamy fragmenty, mówiące o ulicy Nalewki. Zapytamy dzieci, w jaki sposób możemy tworzyć coś od nowa lub odtwarzać coś co dawniej istniało. Może przez zabawy klockami – zabawy w budowanie. Dalsza część będzie miała formę zabawy miejskiej – pójdziemy na Nalewki i tam zaczniemy działać, wytyczymy zarys ulicy. Dzieci otrzymają materiały budowlane – duże tekturowe kartony. Z tych kartonów spróbujemy odtworzyć przedwojenne kramy i zakłady usługowe. Gdy będą gotowe pobawimy się na naszej nowo zbudowanej ulicy.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-8 lat.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Dzieci należy zgłaszać pisząc na adres: jidysz@shalom.org.pl, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzenie Anna Pietruszka-Dróżdż i Patrycja Dołowy z Fundacji MaMa

Zadanie realizowane dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji.