“Córka rzeźnika” – spotkanie wokół książki

4.11.2021 18:00

Zapraszamy do CKJ 4 listopada o godz. 18 na spotkanie wokół książki “Córka rzeźnika” Yaniva Iczkovitsa. Spotkanie z autorem i tłumaczką Anną Halbersztat poprowadzi Martyna Steckiewicz.

okładka książki "Córka rzeźnika"

Obsypana nagrodami – w tym prestiżowymi Wingate Literary Prize, Agnon Prize oraz Ramat Gan Prize – pikarejska powieść o kobiecie, która uzbrojona w rzeźniczy nóż, wyrusza w niebezpieczną podróż, by przywrócić spokój swojej rodzinie.

Fania Kajzman – oddana żona i matka pięciorga dzieci – szokuje mieszkańców Motolu i sąsiednich wsi, gdy w środku nocy opuszcza swój dom i rozpływa się w mroku. Wprawdzie mężczyźni znikają w tej okolicy od wielu lat, ale żeby żona i matka?

Czy ma to coś wspólnego z zaginionym szwagrem Fani, który zostawił jej siostrę już niemal rok temu i uciekł do Mińska? A może Fania dała się uwieść tajemniczemu Żiżkowi Breszowowi, który również zniknął tej samej nocy?

Z pewnością ta ucieczka nie ma związku z osobliwym morderstwem na skraju drogi prowadzącej do miasteczka Telechany. Bynajmniej nie może tutaj chodzić o Fanię Kajzman, choć przecież mieszkańcy Motolu od lat nazywają kobietę a wilde chaje, dziką bestią…

To by jednak było aż nazbyt niesamowite. Prawda?

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w CKJ (Warszawa, ul. Andersa 15) i LIVE na FB CKJ https://www.facebook.com/centrumkulturyjidysz/

 

Program współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach “Programu edukacyjno-kulturalnego Centrum Kultury Jidysz”.