Warsztaty dla dzieci. Budowanie ulic

21.10.2012 11:00

Zapraszamy na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat! Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zgłaszanie dzieci już teraz, pisząc na adres jidysz@shalom.org.pl

Budowanie ulic

Punktem wyjścia będą wierszyki dla dzieci, mówiące o różnych przedwojennych żydowskich ulicach. Pobawimy się najpierw nimi, recytując i rysując. Znajdziemy takie z ulic, które już nie istnieją lub mają zupełnie inny dziś układ. Najpierw razem z dziećmi popracujemy z mapa Warszawy. Potem pójdziemy z dziećmi w miasto i spróbujemy odtworzyć jedną z nieistniejących ulic przy pomocy kredy, i dużych wielokolorowych klocków. Zastanowimy się czym może być dla nas przestrzeń. Czy może być elastyczna, budowana przez naszą wyobraźnię? Czy przestrzeń żydowskiej Warszawy możemy odtworzyć w zabawie? Pozwolić jej zaistnieć na nowo? Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-8 lat.Prowadzenie: Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż z Fundacji MaMa.

 


 

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji w ramach projektu Warsze-Warsze-Warsze, słowo to opętało mnie niczym Dybuk, współfinansowanego przez Biuro Kultury m.st Warszawy. 

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji