uczestnicy spotkania

UTW działa online!

Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego-Centrum Kultury Jidysz w związku z obecną sytuacją przeniósł się z warszawskiej siedziby przy Andersa 15 do Internetu. To w sieci odbywają się teraz wykłady dla Seniorów oraz warsztaty komputerowe, lektoraty jidysz, hebrajskiego i angielskiego oraz lekcje tańca izraelskiego, wycinanki żydowskiej i spotkania grupy teatralnej Simche.

Założony przez Gołdę Tencer i Fundację Shalom UTW istnieje już od 14 lat. Ma bogaty program codziennych zajęć, warsztatów, wykładów i spotkań. Część z tych aktywności trzeba było zawiesić z powodu sytuacji związanej z koniecznością pozostania w domach. Zwłaszcza, że Seniorzy są grupą, którą należy szczególnie chronić.

Uniwersytet jednak działa dalej. Jego założycielka – Gołda Tencer – dzwoni do słuchaczy, by upewnić się, czy nie potrzebują wsparcia. Wykładowcy zdecydowali się prezentować swoją wiedzę online. Dzięki temu Seniorzy obejrzeli wykład Dominiki Ludwig o historii szpitali dziecięcych, Moniki Krajewskiej o święcie Pesach, Moniki Szabłowskiej-Zaremby o Aharonie Appelfeldzie i Rafała Dajbora o Aleksandrze Fordzie.

Wykłady online, dostępne jedynie dla zapisanych na zajęcia słuchaczy UTW, odbywają się we wtorki i czwartki. We wtorki słuchacze kontynuują naukę języka hebrajskiego, w środy – jidysz, a w piątki – angielskiego. Również w środy odbywają się zajęcia z obsługi komputerów i smartfonów, a w piątki… warsztaty tańca izraelskiego. Grupa teatralna Simche spotyka się wirtualnie, by pracować nad bazą scenariuszową, pisać wspólnego bloga oraz przygotowywać się do spektaklu międzypokoleniowego, tworzonego z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 343 w Warszawie.

To wszystko przez Internet, można więc w każdej chwili dołączyć.

Zapraszamy do śledzenia profilu UTW na Facebooku https://www.facebook.com/UTWTeatruZydowskiego/ oraz bloga grupy teatralnej Simche http://grupateatralnasimche.blogspot.com/

Kontakt: promocja@jidysz.org.pl, tel. (22) 620 47 33

Comments are closed.