uczestnicy spotkania

Uroczyste rozpoczęcie Seminarium!

Języki jidysz jak co roku żyje w Warszawie, tym razem w wersji online. Ponad 90 osób zapisało się na 18. Międzynarodowe Seminarium Języka i Kultury Jidysz organizowane przez Fundację Shalom przy współpracy CKJ.

Lekcje trwają od poniedziałku, ale dziś spotkaliśmy się na uroczystym rozpoczęciu. Przez platformę ZOOM mogliśmy się zobaczyć, poznać nauczycieli i wymienić ze sobą kilka uwag.

Wszystkich uczestników w języku jidysz przywitała Gołda Tencer, pomysłodawczyni Seminarium i założycielka Fundacji Shalom. To dzięki jej inicjatywie jidysz rozwija się w Warszawie, a teraz i na całym świecie.

O działalności Fundacji mówił Dawid Szurmiej. – Z jednej strony spotkania online nie zastąpią spotkań osobistych, ale z drugiej strony inaczej nie mielibyśmy szansy poznać tylu ciekawych ludzi – zapewniał, zapraszając jednocześnie wszystkich na Festiwal Singera, który również odbędzie się częściowo w formule zdalnej.

Nasi nauczyciele Magdalena Kozłowska, Anna Szyba, Tal Hever-Chybowski, Karolina Szymaniak, Reyze Turner, Natalia Krynicka, Agata Kondrat, Anna Rozenfeld, Etel Niborski, Shloyme Lubartovsky opowiedizeli o swoich zajęciach, na które zapraszamy!

Włączcie #ZOOMnaJidysz i dołączcie do nas!

Organizatorem Międzynarodowego Seminarium Języka i Kultury Jidysz jest Fundacja Shalom we współpracy z Centrum Kultury Jidysz.

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny.

Patronat nad projektem: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Żydowski Instytut Historyczny.

Comments are closed.