Okno na Warszawę, a w nim Centrum Kultury Jidysz

22.10.2011 11:00


OKNO NA WARSZAWĘ, CZYLI PIERWSZA IMPREZA O PROFILU VARSAVIANISTYCZNYM

 

Serdecznie zapraszamy na imprezę, na której zaprezentują się różne organizacje kulturalne działające w Warszawie. A wśród nich – Centrum Kultury Jidysz Fundacji Shalom. Na naszym stoisku będzie można wyjrzeć na jidyszową Warszawę i zobaczyć zarówno jej tradycyjne, jak i awangardowe oblicze. Oto nasz rozkład jazdy:

 


 

11.30 Poznaj CKJ

12.00 Pierwsza lekcja języka jidysz

13.00 Warsztaty dla dzieci

14.00 Honig-lekech czyli coś słodkiego po żydowsku

15.30 Wirtualny spacer po jidyszowej warszawie

16.30 Warsztaty dla dzieci

18.00 Pierwsza lekcja jidysz

19.00 Pokaz filmu “8 historii, które nie zmieniły świata”, reż. Jan Śpiewak, Ivo Krankowski. Więcej o filmie tutaj

 


 

 

22 października 2011 r., w godz. 11.00–20.00, w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie, ul. Marszałkowska 3/5, Warszawa, odbędzie się pierwsza impreza varsavianistyczna „Okno na Warszawę”. Miejsce wydarzenia nie zostało wybrane przypadkiem – to zabytkowy pofabryczny budynek w samym centrum miasta, który szczęśliwie nie ucierpiał w czasie wojny.

Ideą wydarzenia jest zebranie pod jednym dachem i zaprezentowanie najciekawszych osób oraz instytucji, którym Warszawa nie jest obojętna. W programie m.in.: warszawskie neony, varsaviana, komiksy, fotospacer dla dzieci, Warszawa okiem fotoblogerów, rzemieślnicy, kolekcjonerzy, designerzy, warszawskie smakołyki, stołeczne instytucje kulturalne, konkurs fotograficzny – słowem wszystko to, co może się zmieścić w szeroko otwartym oknie na Warszawę.

Wydarzenie organizują: Muzeum Drukarstwa Warszawskiego (oddział Muzeum Historycznego m. st. Warszawy)  i Wydawnictwo Naukowe Semper – warszawskie wydawnictwo z ponaddwudziestoletnią tradycją.

Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia: http://oknonawarszawe.pl/ oraz stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Okno.na.Warszawe

Wstęp wolny!