Warsztaty: tworzymy picture booka

5.11.2021 18:00

Przyszedłem na świat z piękną raną – „Lekarz wiejski” Franza Kafki. Tworzymy picture booka!

podpis Franza Kafki

Zapraszamy 5-6 listopada na warsztaty, podczas których stworzymy picture booka inspirowanego opowiadaniem Franza Kafki.

Terminy:

5 listopada 18:00-20:30
6 listopada 11:00-18:00 (z przerwą)

„Byłem w wielkim kłopocie. Miałem odbyć podróż nie cierpiącą zwłoki. Oto ciężko chory czekał na mnie w wiosce oddalonej o dziesięć mil, gwałtowna burza śnieżna wypełniała przestrzeń między mną a nim; miałem powóz, lekki, o wielkich kołach, taki właśnie, jak trzeba na nasze drogi; zawinięty w futro, z torbą z przyrządami lekarskimi w ręce czekałem już na dziedzińcu, gotowy do wyjazdu; lecz brakowało mi konia, konia. (…)”.
(fragment opowiadania)

Krótkie opowiadanie Franza Kafki zainspiruje nas do stworzenia naszego autorskiego picture booka.

Do udziału w dwudniowych warsztatach zapraszamy młodych twórców wizualnych, którzy wspólnie opracują projekt książki obrazkowej. Poprzez twórców mamy na myśli niekoniecznie studentów i absolwentów kierunków artystycznych, lecz wszystkie osoby, które na co dzień zajmują się twórczością. Prosimy o przesłanie trzech prac w dowolnej technice na adres: ckj@jidysz.org.pl do 3 listopada, w temacie wiadomości wpisując: PICTUREBOOK. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy uczestników warsztatów.

Warsztaty poprowadzi Natan Kryszk.

Wprowadzenie: Dominika Ludwig.

Limit miejsc: 10 osób

 

Program współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach “Programu edukacyjno-kulturalnego Centrum Kultury Jidysz”.