Rekordirung – warsztaty tworzenia słuchowiska

4.04.2024 18:00

4 kwietnia, 18:00

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia słuchowiska radiowego z Jakubem Buchnerem.
Opierając się na dwóch wybranych dziełach literatury jidysz wspólnie stworzymy nagrania oraz oprawę dźwiękową tekstów.
W ramach warsztatów zapoznacie się z podstawami nagrywania, samplowania i podstawową produkcją dźwiękową programu Reaper, służącego do montażu i realizacji dźwięku.

Będziecie pracować w trzech grupach, gdzie wspólnie będziecie mogli wymieniać się pomysłami i doświadczeniem, a Jakub postara się Was poprowadzić przez proces tak, żeby technologia stała się dla Was narzędziem do swobodnego realizowania pomysłów. Na początku krótko przedstawi plan działania i opowie o podstawowych zasadach nagrań i obsługi programu Reaper. Następnie będziecie pracować w grupach, w oddzielnych pomieszczeniach, by nie zakłócać poszczególnych etapów nagrywania. Na końcu każda grupa zaprezentuje rezultat swojej pracy.

Czego będziecie potrzebować: 

  • jeden komputer na grupę z zainstalowanym programem Reaper (program jest darmowy w okresie próbnym)
  • jedna para słuchawek na grupę (nie dokanałowe, żeby można było zachować higienę wspólnej pracy)
  • mile widziane zainstalowane wtyczki VST 

Nie zrażajcie się, jeśli nie posiadacie sprzętu. Na pewno coś wymyślimy! Prosimy o wcześniejszą informację na temat zapotrzebowania.  

Formularz zapisów: https://tinyurl.com/mr3kc7mh

4 kwietnia, 18:00

Centrum Kultury Jidysz, Andersa 15

Prowadzenie:
Kuba Buchner – producent muzyczny, realizator dźwięku, gitarzysta i wokalista. Współtworzy synth-indie-popowy duet ŻAL (z Alkiem Żurowskim, z którym wydał dwie płyty), ambientowe kuzugo (z Zuzanną Koftą), komponuje i produkuje muzykę do piosenek Marianny Linde. Występuje również czasem solo grając taneczną, nieco bizarre elektronikę. Odpowiada za muzykę do krótkometrażowego dokumentalnego filmu ,,Czarne złoto Warszawy” wyprodukowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury. 
W duecie kuzugo stworzył ścieżkę dźwiękową do krótkometrażowego filmu w reż. Janka Grabowskiego ,,half-dream”. Jest autorem muzyki do adaptacji teatralnej ,,Co gryzie Gilberta Greap’a” w Teatrze Powszechnym w  reż. Karoliny Kowalczyk i dram. Natalii Królak.

_________________________________________________________________________________________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji