Seminarium Jidysz online

29.06.2020 9:00

Zaczynamy 18. Międzynarodowe Seminarium Języka i Kultury Jidysz! Mimo że nie możemy się spotkać osobiście, nadal możemy się zobaczyć. Włącz #ZoomNaJidysz i weź udział w pierwszej odsłonie seminarium w formule on-line!

Fundacja Shalom i Centrum Kultury Jidysz zapraszają wszystkich miłośników języka jidysz na trzytygodniowe wirtualne spotkanie z językiem żydowskim oraz z żydowską historią, literaturą, kulturą i sztuką, które odbędzie się poprzez platformę ZOOM w dniach 29 czerwca – 17 lipca 2020.

Wieloletnia tradycja i doświadczenie związane z warszawskim seminarium została w tym roku wzbogacona o formułę online, by mimo niesprzyjających warunków każdy mógł zanurzyć się w językowy i kulturowy świat jidysz poprzez intensywne lektoraty, a także tutoriale, konwersatoria, wykłady i warsztaty. Z zacisza własnego domu, ale w otoczeniu uczestniczek i uczestników z całego świata i pod okiem najlepszych specjalistów po raz kolejny zagłębimy się w niezwykły świat historii i tradycji związany z językiem i kulturą Żydów aszkenazyjskich.

Kontakt: zumerkurs@shalom.org.pl

Więcej informacji na stronie http://jidyszland.pl/pl/seminarium-jidysz/